X krmivo Glord
Sledujte nás na
Události
October - 2021
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Obchodní zástupce
HLEDÁME OBCHODNÍ
ZÁSTUPCE PO CELÉ ČR
PRÁCE NA ŽL
KONTAKTUJTE NÁS PROSÍM
+420 777 224 418
info@glord.cz

Rady a tipy

JAKÉ ŽIVINY VÁŠ KŮŇ POTŘEBUJE?
JAKÉ ŽIVINY VÁŠ KŮŇ POTŘEBUJE?

Každý kvalitní krmný program splňuje potřeby živin pro zvíře, udržuje zdravý trávicí systém a nabízí krmení nejvyšší kvality. Obsahuje dieta vašeho koně potřebné živiny? Photo: Photos.com   Pokud jde o management hmotnosti, je vyvážené stravování koně v souladu s požadavky na stravitelnou energii mimořádně důležité. Kůň však vyžaduje další živiny, které je třeba vzít v úvahu při pohledu na celkový program krmení. Jakýkoli kvalitní krmný program bude založ..

TIPY NA UDRŽENÍ VÁHY KOŇSKÝCH SENIORŮ
TIPY NA UDRŽENÍ VÁHY KOŇSKÝCH SENIORŮ

Zaměřte se na udržení kondice vašeho koňského seniora ve skóre 5-7 na 1-9 stupnici   Konští senioři tvoří jedinečnou část populace koní a často musí čelit speciálním zubním a stravovacím potřebám. Takže občas potřebují větší pomoc pro zachování své váhy, než tomu bylo za jejich mladších let. Naštěstí existují kroky, které mohou pomoci starším koním se zachováním správné váhy ve svých zlatých letech. Během 2015 American Association of Equine Practitioners Convention..

PARAZITI U KONÍ - AGROBS TIPY
PARAZITI U KONÍ - AGROBS TIPY

  Koně, stejně jako většina zvířat, jsou napadeni parazity. Každý kůň má určitou parazitální infekce, většinou se odvíjející od larev parazitů na pastvině. Tito vnitřní paraziti mohou způsobit střevní zánět s kolikovými symptomy nebo dokonce smrt koně při vysokém stupni zamoření. Nebezpečí parazitů je obtížné vidět zvenku. Často jsou patrné příznaky, jako je snížený výkon, matná srst, vyhublost, nafouklé břicho, průjem nebo opakující se koliky. Preventivně je tedy bě..

KRMENÍ KONÍ V KLIDOVÉM REŽIMU V BOXE
KRMENÍ KONÍ V KLIDOVÉM REŽIMU V BOXE

Koně v klidovém boxovém režimu potřebují dostatek sena jako prevence proti žaludečním vředům a udržení trávicího traktu v pohybu. Photo: iStock   Management váhy a chování koně v době klidového režimu v boxe. Vyrazili jste pro svého koně do výběhu, když si všimnete, že jeho hlezno je velikosti míče. Později, zadržujete dech, když veterinář zkoumá jeho zranění a krčíte se při těchto obávaných slov: klid v boxe. Dlouhodobější klidový režim v boxe p..

TIPY PRO MAJITELÉ KONÍ V OBDOBÍ ZIMY
TIPY PRO MAJITELÉ KONÍ V OBDOBÍ ZIMY

TIPY PRO MAJITELÉ KONÍ V OBDOBÍ ZIMY Velmi kvalitní seno by mělo být základem koňské stravy v zimním období   Sníh a zima je tady. S tím na mysli, Liz Arbittier, VMD, veterinář na Pensylvánské Univerzitě - škola veterinárního lékařství v New Bolton, Centrum služeb pro koně, poskytla šest důležitých tipů, jak majitelé mohou udržet své koně zdravé a bezpečné během ledových dnů zimy. 1. Zajistěte odpovídající přístřeší. Mnoho koní je v pohodě venku přes zimu. P..

SKLADBA KOŇSKÉ DIETY
SKLADBA KOŇSKÉ DIETY

  Nejdůležitější složkou potravy koně je vláknina - píce, ať už prostřednictvím sena, pastvin, nebo jejich kombinací. Koňský trávicí trakt je uzpůsoben tak, aby se vypořádal s velkým množstvím vlákniny; mikrobiální populace je přítomna, aby se vypořádala s trávením vlákniny, a tvar střev maximalizuje mikrobiální fermentaci, trávení a vstřebávání živin. Zatímco zažívací trakt je velmi dobře uzpůsoben k pasení, nedělá mu dobře, když jsou koně krmeni jen malým množstvím..

TIPY NA UDRŽENÍ ZDRAVÍ KONÍ - SENIORŮ
TIPY NA UDRŽENÍ ZDRAVÍ KONÍ - SENIORŮ

  Photo: iStock Seniorská populace koní byla a je na vzestupu. Ale s přibývajícím věkem přichází potenciální zdravotní problémy. Takže jaké jsou nejlepší způsoby, jak zajistit, aby kůň senior zůstal zdravý po celou dobu svých "zlatých! let? Mary Rose Paradis, DVM, MS, Dipl. ACVIM, docentka na katedře klinických věd na Tuftse, v N. Grafton, Massachusetts se s námi podělila o následující tipy, jak udržet zdraví seniorských koní. "Za posledních 20 let jsme zaznamenali více ..

5 TIPŮ NA KRMENÍ SNADNO ZÁŽIVNÝCH KONÍ
5 TIPŮ NA KRMENÍ SNADNO ZÁŽIVNÝCH KONÍ

Photo: Thinkstock Krmte své snadné záživné koně senem nižší výživné hodnoty (v hojném množství!) za účelem naplnění jejich potřeb žvýkání aniž by přibírali na váze. Postupujte podle následujících kroků a pomozte svému koni s nadváhou být živ s méně kaloriemi. Chcete-li se ponořit do něčeho tak komplexního a často velmi drahého jako je svět koní může se vám zdát, že vlastnit snadno záživného koně může být jako sen.  Ale majitelé koní, kteří udržu..

KRMENÍ PLNOKREVNÍKŮ PO DOSTIHOVÉ KARIÉŘE
KRMENÍ PLNOKREVNÍKŮ PO DOSTIHOVÉ KARIÉŘE

  Krmení dostihových koní Plnokrevníci po dostihové kariéře jsou populární pro jezdce v mnoha disciplínách. Ale když krmíme ex-dostihového koně, je důležité pochopit, jak byl krmen během své dostihové kariéry a jak se jeho nutriční požadavky změní s novým životním stylem. Ideální skóre tělesné kondice dostihového koně je přibližně 4 až 5 z 9, které je o něco nižší než u koní rekreačních nebo jiných sportovních koní. Dostihoví koně pracují velmi int..

S VÝŽIVOU SOUVISEJÍCÍ PROBLÉMY: ENTEROLITY – STŘEVNÍ KAMENY
S VÝŽIVOU SOUVISEJÍCÍ PROBLÉMY: ENTEROLITY – STŘEVNÍ KAMENY

Jsme to, co jíme! To si uvědomíme, když se podíváme na širokou škálu nemocí a poruch spojených s výživou. Některá onemocnění jsou způsobena nerovnováhou výživy; jiná mají svou příčinu jinde, ale je možné je řešit pomocí specializované výživy. Zde se budeme se zabývat enterolity. Enterolity jsou zvláštní kamenné útvary (něco jako "koňská perla"), které mohou zablokovat střevní trakt koně a vyvolat příznaky koliky - mohou se tvořit, když cizí předmět různého druhu končí v zažív..