X krmivo Glord
Sledujte nás na
Události
October - 2021
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Obchodní zástupce
HLEDÁME OBCHODNÍ
ZÁSTUPCE PO CELÉ ČR
PRÁCE NA ŽL
KONTAKTUJTE NÁS PROSÍM
+420 777 224 418
info@glord.cz

PARAZITI U KONÍ - AGROBS TIPY

08.02.2016
(0) Hlasů
   
(7028) Zobrazeno

 

Koně, stejně jako většina zvířat, jsou napadeni parazity. Každý kůň má určitou parazitální infekce, většinou se odvíjející od larev parazitů na pastvině. Tito vnitřní paraziti mohou způsobit střevní zánět s kolikovými symptomy nebo dokonce smrt koně při vysokém stupni zamoření. Nebezpečí parazitů je obtížné vidět zvenku. Často jsou patrné příznaky, jako je snížený výkon, matná srst, vyhublost, nafouklé břicho, průjem nebo opakující se koliky. Preventivně je tedy běžné používat odčervovací plán -  koně jsou odčervováni až čtyřikrát do roka: jaro, léto, podzim a pozdní podzim / zima. Pro boj s těmito parazity existují různé přípravky, ale žádný z nich pokrývá celou škálu, a proto odčervení upravujeme v závislosti na ročním období typu parazitů a lokalitě. Při výběru správného přípravku konzultujte ošetřujícího veterináře. Pro snížení výskytu parazitů by měla být brána v úvahu stálá hygienická opatření ve stájích i na pastvinách.

Alternativu k předchozímu odčervovacímu schématu poskytuje selektivní odčervení, které se již široce používá například v Dánsku. Více informací k této metodě najdete na http://www.selektive-entwurmung.com/home-en.html

 

Smysluplná podpora ze strany příslušného krmiva

Bylinná směs PROTI PARAZITŮM může být použita jako přírodní prevence proti výskytu střevních parazitů. Obsahuje vybrané byliny, které svými antiparazitálními  vlastnostmi komplikují parazitům usazení ve střevech.
Bylinná směs PROTI PARAZITŮM obsahuje čistě přírodní byliny a nezatěžuje zbytečně koňský organismus. Preventivní podávání Bylinné směsi PROTI PARAZITŮM může snížit nutnost častého používání  chemických přípravků.

Po odčervení s chemickými prostředky by měla být věnována zvláštní pozornost játrům, protože tento orgán musí nyní pracovat na plný výkon, aby odstranil znečišťující látky v těle. Byliny s vysokým obsahem taninu a obsahem hořkých látek (například artyčok, ostropestřec mariánský) mohou přispět smysluplným způsobem a ulehčit látkovou výměnu - BYLINY PRO ZDRAVÁ JÁTRA pro podporu čištění a regeneraci jater.

Začervení, ale také odčervení může mít významný vliv na střevní zdraví - poruchy trávení, nadýmání, průjmy a kolika jsou časté příznaky napadení parazity nebo důsledek odčervení. Pro optimální podporu trávení by mělo být podáváno krmivo v dobré kvalitě. Dávka sena může být doplněna např o  Agrobs  Alpské seno, Pre Alpin Wiesencobs, Pre Alpin Wiesenflakes, Pre Alpin Aspero - řezanka nebo Pre Alpin Compact.

Alpský Zelený mash podporuje využívání probiotické vlákniny  Prenatura® a podporuje střevní zdraví. Vybrané složky v Alpském Zeleném mashi udržují střeva zdravá, a poskytují přirozené živiny. Metabolismus pociťuje úlevu a toxiny ve střevech se rychleji uvolňují.

Náš tip:

Připravte se na odčervení – podávejte Alpský Zelený mash 3 – 4 dny před odčervením a několik dnů po odčervení.

Čím zdravější kůň, tím lépe se může zotavit z napadení parazity. Z tohoto důvodu je třeba dbát na dostatečnou mineralizaci například s Agrobs Naturmineral, Agrobs Weidemineral-Cobs během období pastvy nebo pro koně se zvýšenými energetickými požadavky nebo  Agrobs Senior Mineral.  Tyto minerální doplňky dodávají koni všechny životně důležité minerály a stopové prvky, a pomáhají tak zajistit větší pohodu, zlepšit imunitní systém a udržet koně fit.


Zdroje*

- www.selektive-entwurmung.de

- Menzel, M:. Selektivní odčervení koní v praxi koní Úvod, vědecké a ekonomické analýzy. Disertační práce, University of Munich, Fakulta veterinárního lékařství, 2013
- Dietz O., Huskamp B: manuál onemocnění koně.. Enke Verlag Stuttgart, 2006
 
Dr. med. Vet. Katharina Boes
Srpna 2015 © Agrobs GmbH